| RyAngel a întrebat:

Vreau sa obtin o sponsorizare pentru un blog si as avea nevoie de niste sfaturi. Mi s-a cerut sa prezint o carte cumparata in urma castigarii unui concurs de la acea librarie, intrebarea mea este: prezentarea e diferita de o recenzie, nu? Si prin ce anume. Eu, spre exemplu, la recenzii nu dau date despre actiune ca sa nu dau spoiler, la prezentare trebuie sa dau? Si ce ar trebui sa mai spun?
Multumesc mult.

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Nu e mare frectie, la prezentare scrii ceva despre autor si despre modul realizarii fizice a cartii - fonturile, calitatea hirtiei, copertile, trebi de-astea. Cind faci recenzii la carti trebuie' sa te iei si de actiune, ca se poate lejer fara sa fie spoiler.