| Ionela_Ciafalon_1991 a întrebat:

Buna ziua as dori sa îmi răspundeți și mie la câteva întrebări dacă se poate :
Dacă am terminat liceul in 2011 mai sunt valabile competentele? Dar probele scrise la care am luat bacul?
Care sunt demersurile pentru a ma înscrie la bac?
Când se fac înscrierile pentru probele scrise?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Competențele sunt pe diplome separate de BAC, deci sunt valabile.
Pentru inscriere la o noua sesiune, mergi la liceul pe care l-ai terminat, si iti spune secretara de ce ai nevoie. Faci o cerere in care soliciti si echivalarea rezultatelor de la seaiunile trecute (notele ok pe care le pastrezi).
Daca e doar a 2-a tentativa, nu platesti nimic. Daca e a 3-a oara cand te inscrii, exista o taxa de vreo 40 de lei, parca, pentru fiecare proba pe care vrei sa o dai.