| Thecurious a întrebat:

care sunt cei mai cunoscuti scriitori(pe care voi ii cunoasteti ) din Statele Unite ale Americii?

9 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Mark Twain

| christine99 a răspuns:

Maya Angelou, Edgar Allen Poe si Mark Twain. Sunt multi scriitori care au scris in limba engleza, dar care nu s-au nascut in S.U.A, i-am scris pe cei despre care am citit si sunt originari de acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sidney Sheldon

Sandra Brown.

In comparatie dintre cei doi, Sidney Sheldon castiga pentru imaginatie. Bine, asta e parerea mea. Din pacate Sidney Sheldon a murit, dar a lasat multe carti interesante in urma sa. Sandra Brown inca traieste ( are 70 ani ), dar fata de Sandra, Sidney Sheldon a fost si scenarist. Oricum, foarte frumoase cartile lui Sidney Sheldon.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Stephen King a fost cel mai popular in ultimii ani

| Thecurious explică (pentru supadeceapa):

Credeam ca George Martin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

John Steinbeck, Eugene O'Neill, Ernest Hemingway etc

| faramatania a răspuns:

F. Scott Fitzgerald,William Faulkner,Ernest Hemingway,Edgar Allan Poe,Theodore Dreiser, Mark Twain, Truman Capote, Jack London, Stephen King

| BECKY1234567 a răspuns:

Gasesti aici cei mai cunoscuti scriitori americani in ordine alfabetica https://ro.wikipedia.org/wiki/Categorie:Scriitori_americani

| NLS a răspuns:

N-am fost la bere cu niciunul, asa ca nu as putea zice ca-i cunosc pe vreunul, insa am citit o parte din operele urmatorilor
Mark Twain
Jack London
James Fenimore Cooper
Richard Matheson (Somewhere in Time, What Dreams May Come)
Margaret Mitchell
si
Ernest Hemingway (preferatul meu din lista aceasta...)