| Voicu_Maria_1974 a întrebat:

Ce cărți gen Harry Potter imi puteți recomanda?
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Justme1997 a răspuns:

Seria cronicile Wardstone: Ucenicul vraciului

Copiii domnișoarei Pergrine

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

"Veorica și Bugetul Educației" de Orlando Teodorovici!
Cea mai mare vrăjitorie din ultimii 30 de ani = Pierzi un miliard dar ai mai mulți bani ca anul trecut!
laughing

| Anonima0905 a răspuns:

Tot cu magie mai sunt :
"Cronicile din Narnia" de C. S. Lewis (mai pentru copii)
"Cartea pierdută a vrajitoarelor" de Deborah Harkness. (ceva mai deochiata)
Mie mi-a mai placut si "Divergent" de Veronica Roth, dar nu are nici măcar o legătură cu "Harry Potter"?

| Voicu_Maria_1974 explică (pentru Anonima0905):

Mulțumesc! Cronicile din Narnia le am citit deja, voi încerca si celelalte cărți pe care mi le ai recomandat!

| Denisa730 a răspuns:

Incearca seriile si cartile Cassandrei Clare daca nu le-ai citit Sunt putin in genul Harry Potter doar ca se axeaza mai mult in zona de supernatural si dragoste Seria care mi s-a parut cea mai buna a fost The dark artifices