| Tequila1428 a întrebat:

Caracterizarea lui Susterul dinn dincolo de nisipuri de fanus neagu imi puteti arata cum se face?:*

1 răspuns:
| DNSK a răspuns:

Susteru traieste drama secetei si se individualizeaza prin zbuciumul interior mai mult decat prin manifestari exterioare.Neiertator cu sine, mediteaza la conditia umana si la vremurile copilariei, adancindu-si si mai mult drama. Tenace, el este cel care ia hotararea sa mearga in cautarea apei. Se arata ambitios si optimist cand nu cedeaza in ciuda esuarii.Ramane pana la final consecvent credintei sale si, desi realizeaza infrangerea, nu renunta nicio clipa.Astfel,isi urmeaza singur himera (mi-aduc aminte ceva cu "simtea mereu racoarea valurilor")
Personajul este marcant prin puterea sa de a-si asuma in tacere drama

Sorry daca nu e cum iti trebuie, am invatat opera mai demult