| PantherLily a întrebat:

Care este cel mai frumos roman citit de tine?

Răspuns Câştigător
| Sorinca_Lorenna_1992 a răspuns:

Henryk Sienkiewicz-Quo Vadis
Karl May-Winnetou
Paulo Coelho-Veronica se pregateste sa moara

17 răspunsuri:
| xXRemyXx a răspuns:

MARA!,Morometi!laughing

| Ioana9913 a răspuns:

Baltagul (singurul pe care l-am citit)laughing

| Mwha a răspuns:

Nu plange sub clar de luna.

| Dinamovistul101 a răspuns:

Padurea spanzuratilor de Liviu Rebreanu.

| DedeeAndreea a răspuns:

Bună.URĂSC să citesc, deci...Am început "La Medeleni" volumul 1, şi nici acum nu l-am terminat laughing
O zi bună!

| xClementine a răspuns:

Ai toata viata inainte - ROMAIN GARY (EMILE AJAR)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ion,Morometii,Enigma Otiliei astea le-am citit pentru cand am dat bacul singurele carti din viata mea de pana acumlaughing.Ma plictisesc repede de o carte apuc sa o citesc dar nu reusesc sa o termin. Ultima carte citita a fost 'Limbajul gesturilor' ceva de genu.

| Fisstic a răspuns:

Mara

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Penultimul vis ( Angela Becerra, Colombia).

| Asta_MIka_Denny_1997 a răspuns:

Colt albbbbbbb

| NeverSayNever a răspuns:

Printre primele citite Maitreyi de Mircea Eliade.

| Aberdeen a răspuns:

"Lorelei" de sensibilul si uimitorul romancier Ionel Teodoreanu, precum si seria "Casa Noptii" de P.C Cast, total diferita de ceea ce am citit pana acumwinking

| droid96 a răspuns:

Iti recomand Jocurile Foamei, de Suzzane Collins. Chiar merita. Nu se compara cu Ion, sau alta proza care se studiaza la scoala/ liceu.
Daca nu, incearca Harry Potter, sau cartile lui Dan Brown.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Preferatul meu roman este "pe aripile vantului", de Margaret Mitchell. Am vazut si filmul (varianta din 1939) si e intr-adevar o capodopera atat literara, cat si cinematografica. Ador acest roman, este frumos si complet, scris intr-un stil inegalabil, si il recomand tutror. Lectura placuta!

| zurick a răspuns:

Invitatie la vals.E prea tare cartea.

| AjLee a răspuns:

O crima aproape perfecta- Haralamb Zinca
Haralamb este scriitorul meu preferat.

| rudyC a răspuns:

Am citit si "mara" dar nu prea m-a fascinat...mi-a placut doar sfirsitul)
o carte pe care mi-a placut la nebunie este "Interviu cu un Vampir"de Anne Rice