| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferența dintre linia de dialog și două puncte?

5 răspunsuri:
| Staind a răspuns:

Linia de dalog rezulta din cele doua puncte unite cu o linie.

| Dacii2326 a răspuns:

Linia de dialog marcheaza inceputul unui dialog in timp ce, cele 2 puntcte marcheaza inceperea unei enumerari

| DidiWhite a răspuns:

Linia de dialog marchează începutul vorbirii directe dintre două persoane sau mai multe, în timp ce cele doua puncte marchează începerea unei enumerări. Sper că ți-am fost de folos.☺

| yey a răspuns:

Linia de dialog marcheaza vorbire directa in timp ce doua puncte pot marca inceputul unei enumerari sau conversatii.
Funda daca am ajutat tongue