| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai amuzante carti citite de voi vreodata? o mica descriere va rog happy

Răspuns Câştigător
| gabriela15gabigaby a răspuns:

Cea mai amuzanta carte pe care am citit-o eu a fost `Don Quijote`, de Cervantes. Este foarte draguta, e despre un om care a citit atatea carti cu cavaleri medievali, ca s-a prostit de tot. Se crede cavaler adevarat si isi alege un cal, un scutier, o domnita de care sa se indragosteasca, isi inchipuie ca salveaza oameni si duce batalii... dar e de tot rasul, si oricum numai asta reuseste, sa se faca de ras. Deci mie mi s-a parut foarte amuzanta. Acum nu stiu, poate ai citit-o, poate nu e pe gustul tau...E in 4 volume. Dar e super tare! Eu zic ca merita.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Pacala", banuiesc ca nu mai e nevoie de descriere si "Cum sa vorbim dragoneza", o carticica amuzanta cu intamplarile unui pusti si ale dragonului sau.