| AvalohAlyn a întrebat:

Cărți care să îți schimbe viața în bine?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai tu iti poti schimba viata in bine. Cartile te mai lumineaza, mai vezi cum au trait si cum au gandit altii.
Niste cartei bune: Panciatantra, Muntele vrajit, Scrisoare catre tata, Fratii Karamazov, Divina comedie, Numele trandafirului, Faust, Suferintele tanarului Werther.
Dintre toate cea mai grea imi pare Divina Comedie a lui Dante Alighieri.

| blackno1 a răspuns:

Ah probabil stim cum s-ar face mai bine. Negam asta ca e greu si cu timpul am inventat o mie de pretexte, variante si carti

| comyne a răspuns:

O singura carte nu iti poate schimba viata in "bine". Dar atunci cand citesti, poti gasi o carte care sa iti influenteze gandirea si chiar viata. Acum totul tine de ce vei intelege tu din cartea pe care o citesti, si cum vei trata acea informatie.

| iamcristinab a răspuns:

Eckhart Tolle- Puterea prezentului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la idee la bani (Napoleon Hill)

| Tepi a răspuns:

Carti de dezvoltare personala.