| anonim_4396 a întrebat:

Cât vă ia să citiți o carte?

4 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Depinde.
Beletristica? Citesc si 2-300 de pagini pe zi.
Filosofie? Citesc cam 50-60 de pagini ca sa le diger cum trebuie.

| Zorn a răspuns:

De obicei, când dau de o carte care îmi place, nu mă las până nu o termin. Mai pe scurt, toată ziua mea e centrată pe cartea în cauză laughing. O termin în 2-3 zile, depinde câte pagini are şi dacă e o carte "grea", care trebuie "rumegată" în profunzime sau o lectură uşoară, care curge.

| InvatamProgramare a răspuns:

Eu, in general, citesc carti seara inainte de culcare pana ma ia somnul. Ca medie as zice o carte pe luna. Dar daca dau de o carte interesanta cum a fost Solaria de Asimov m-a prins 1 noaptea citind... dar cateodata trag de niste carti...

| Tepi a răspuns:

Timpul imi permite sa citesc 80-100 pg pe zi, iar sa termin o carte depinde de numarul de pagini pe care il are aceasta