| Tanea7 a întrebat:

Caut ceva cărți, literatura artistică care să conțină tematica violență în familie.

Am citit: "Totul se termină cu noi" de Colleen Hoover,
"Castelul pălărierului",
Ceva de acest gen caut.

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Mi se pare o idee bună. Nu renunţa, continuă să cauţi.

| Yuoia a răspuns:

Chiar daca as sti, tot nu ti-as recomanda ceva cu violenta in familie.

| Tanea7 explică (pentru Yuoia):

De ce? Aceste cărți îndrumă femeile (îndeosebi) ca pot avea un alt destin numai să prindă puțin curaj și să nu renunțe. Consider ca fiecare persoană ar trebui să citească o astfel de carte pentru a vedea din exterior situația, pentru a putea evita în viitor astfel de relații, acele mici semne care par neimportante dar care indică la faptul că persoana data e agresivă

| Tanea7 explică (pentru sabin89):

Mulțumesc!