| SingleForOne a întrebat:

Caut să citesc cărți de afaceri, și am citit acestea până acum:
Tată bogat, Tată sărac;
Cel mai bogat om din Babilon;
Școala de afaceri;
Cadranul banilor;
Jocul Vânzării;
Clienți pe viață;
Îmbrățișează-ți clienți;
Afaceri clădite să dureze;
Cum să ne păstrăm clienții;
Vaca mov;
Ce vrea clientul ca tu să știi;
Principiile vânzărilor;
Oameni înaintea profitului.

Ce alte recomandări ați avea?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiecare carte descrie indelungat cate o farimatura din arta si psihologia vanzarii, DAR nici una nu te invata A-Z.
E asemanator cu retetele de bucatarie; micile secrete sunt "uitate".
Dupa atatea carti, conspecteaza-le pe fiecare!
Astfel vei putea vedea mai usor partile esentiale (comune), dar si finetele artei vanzarii.
Insa nu sunt de folos nici una din acele carti, daca nu incerci sa le aplici si in practica!
Vorba veche: "Teoria ca teoria, dar practica te omoara."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si nu sunt la fel?

| Florian80 a răspuns:

Get a life, will you?

| painecuzahar a răspuns:

Niciuna. Pune in practica ce ai invatat deja, altfel doar ai pierdut timpul