| gemeni6226 a întrebat:

Ce carte cititi acum?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Medium Medical (Anthony William)vreau sa incep
Vreau sa incep după și cu alte cărți de sănătate, psihosanatate, medicina alternativa etc.
De ex scrise de psihologi, neurologi și psihiatru pentru performanta creierului și implicit a corpului a energiei(de ex cărțile scrise de Daniel G.Amen)
Sau cărțile scrise de Mona Lisa Schulz și cu Louise L Hay.
Multa lume recomanda aceste cărți și am văzut că pe multi i-a ajutat cu adevărat așa susțin oamenii, că le-au schimbat viețile în bine.
Dvs ce citiți?
Eu mi-am luat multe cărți care promit că te ajuta la sănătate, la stil de viață, la gândire acum sa vedem cat mă ajută, ce am citit până acum mi se pare promițător și interesant.
Sănătate și o săptămână cât mai plăcută.

31 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Jocul cu margele de sticla, a lui Hesse, e a 2 a tentativa. Prima data nu am reusit sa o termin, adica acum mai bine de un an, acum sper sa reusesc. Am reluat de la inceput cartea.

| thepinklady30 a răspuns:

Acum citesc,, Enigma Otiliei,, de George Calinescu, dar recomand,, Marile sperante,, de Charles Dickens si,, Sanditon,, de Jane Austen.

| AvalohAlyn a răspuns:

Vreau totodată să va fac cunoscute unele dintre cărțile care sunt bestselleruri internaționale și promit cititorilor că schimba viața în bine și susțin că au schimbat deja de la publicare viețile a milioane de oameni în bine, sunt cărți de auto-ajutor care au fost și sunt în topurile New York Times.
Daca nu aveți ce citi încercat una sau mai multe din aceste nume de carti, eu deja unele le-am cumpărat și mă apuc de citit zilele astea, de la prima vedere din ce am citit și rasfoit până acum(puțin) par foarte promițătoare și interesante.

Poti să-ți vindeci viata(Louise Hay)
"Vindeca-ti mintea"(de Dr.Mona Lisa Schulz și Louise Hay)
Vindecarea creierului(de Dr.Joseph Annibali)
Puterea creierului(Dr. Daniel G.Amen)
Foloseste-ti mintea că să întinerești(Dr. Daniel Amen)
Medium medical (Anthony William)
Puterea este in interiorul tau(Louise Hay)
Secretul (Rhonda Byrne)
Puterea(Rhonda Byrne)
Eroul(Rhonda Byrne)
Magia(Rhonda Byrne)
Secretul- învățături zilnice (Rhonda Byrne)
Puterea autovindecarii-Dr. Fabrizio Mancini
Puterea extraordinara a subconstientului tau(Joseph Murphy)
Terapia cognitiv- comportamentala(psiholog Stephen Briers)
Vindeca-ti corpul -Louise L.Hay
Totul este bine(Dr.Mona Lisa Schulz și Louise Hay)
Cea mai ușoară cale de ați trăi viața(Mabel Katz)
Inteligenta Emotionala-Daniel Goleman
Norman Vincent Peale-Forta entuziasmului
Ursula Sandner-Puterea ta interioara vol.1
Ursula Sandner-Puterea ta interioara vol.2

Norman Vincent Peale-Despre incredere
Norman Vincent Peale-Forta gandirii pozitive(the Best book)
Eckhart Tolle-Puterea prezentului
E.Tolle-Cum sa ajungi la pacea interioara
Florence Scovel Shin-Usa secreta către succes.
Wayne Dyer-Cele 10 secrete ale succesului și a păcii launtrice
Cărțile se pot cumpăra din orice librarie online dau fizica mare.

Lectură plăcută! O săptămână frumoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idiotul lui Dostoievski

| gemeni6226 explică (pentru AvalohAlyn):

Da multumesc foarte frumos de urari doresc la fel, eu acum nu citesc nimic, am o carte inceputa secretul intregii vieti pe care o s-o termin cand va fi timp frumos si voi iesi sa citesc pe balcon. Acolo imi place cel mai mult la aer curat.Eu carti de medicina nu citesc am citit o singura carte de psihosanatate in care se explica cauza sufleteasca a tuturor bolilor.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Hai sa ne prefacem si azi si minute pana la miezul nopții sunt excepționale

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Am cartea nu am citit-o dar in schimb de Dosztoievski am citit Fratii Karamazov care mi-a placut foarte mult.

| gemeni6226 explică (pentru BuBBlesykeSs):

Autorul cartilor?

| Vali215 a răspuns:

Eckhart Tolle - Un pământ nou

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Uneori câștigi, alteori înveți - John. C. Maxwell

| aumih16 a răspuns:

Eu citesc doar din acestea de sport! in rest nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eckart tolle puterea prezentului de azi sau de maine ma apuc sa o citesc

| WhiteLife a răspuns:

Frăția inelului-Tolkien

| Goete a răspuns:

Acum citim intrebarea ta happy

Amugy Deepak Chopra,
A Perkeft Egeség

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru gemeni6226):

Îmi place mult stilul lui Dostoievski si mie.

| morfeo a răspuns:

De bac

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru gemeni6226):

Remina Radu... mai poti citi si Fluturi de Irina Binderwinking

| gemeni6226 explică (pentru BuBBlesykeSs):

Am citit cele 3 volume Fluturi de Irina Binder si mi-a placut enorm dar sadrian46 intr ul alt răspuns ce am dat anul trecut m-a descalificat pentru acest răspuns a zis ca e citit de vaduve si gospodine fara ocupatie.

| Simpatic a răspuns:

Acum citesc Mari inventii de Barbu Apelevianu

| gemeni6226 explică (pentru AvalohAlyn):

Am ce citi dar am fost curioasa voi ce cititi.

| Jus7t a răspuns:

Şi munţii au ecou - de Khaled Hosseini.

| FreddieM a răspuns:

Acum citesc,, Tepe.U se intoarce'', apoi voi continua cu,, Razbunarea lui Tepe.U''hee hee)))
Lasand glum la o parte, citesc,, Biblia hazlie'' de Leo Taxil. Recomand tuturor. Pe langa faptul ca e hazlie, deschide minti inchise.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru gemeni6226):

A apărut si volumul 4 big grin

| gemeni6226 explică (pentru FreddieM):

Si eu am biblia hazlie de leo taxiul l am citit acus 25 de ani

| gemeni6226 explică (pentru BuBBlesykeSs):

Da stiu aceeași poveste văzută din prisma lui, poate o dată o s o citesc mai trebuie sa fac rost si de volumul Insomnii a Irinei.Interesant e faptul că Irina e contemporană cu noi chiar mai tânăra ca mine si povestea e adevarata. Stiai ca Irina are pagina pe Facebook?

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru gemeni6226):

Da o urmaresc de mult

| Adry05 a răspuns:

Personne n'y échappera - Romain Sardou

| blackno1 a răspuns:

Incerc sa fac pace cu cultura.
cu oamenii din spatele cartilor.
glumesc, am cedat.

| Erik55 a răspuns:

Hei
Trilogia "Jocurile Foamei"
am terminat primele doua carti.
poate te intereseaza si pe tine.
ai aici un scurt rezumat al primei carti: https://blogulresponsabil.wordpress.com/......ger-games/

| Anonima163333 a răspuns:

Legendele Olimplui.Imi place foarte mult!