| cipri1999 a întrebat:

Ce carte din biblie imi recomandati mai mult sa o citesc?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa zici capitol-citest-o toata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum ma uit neserios prin ieremia ezechel si osea.
le inteleg mai mult decat ma las in firul lor dar nu cred ca poti sa iei biblia si sa o citesti in maini de pe pat ca pe ulise.
uneori notele de la carti asupra vt sunt simpatice. ar fi nasol sa fie prea multe introduceri daca in original e tanakh-ul.
josy eisenberg avea o carte iudaismul, o gasesti pe scribd, edmond jacob-vt si erau comentariile alea oxford la biblie, cred ca le gasesti pe tpb, am inteles chestii istorice mult mai usor decat as fi cautat pe net.
stiu foarte putin

| manuel72 a răspuns:

Ti-as recomanda sa citesti oricare alta carte...

| Spitz10 a răspuns:

Mda...de timpu ala ai putea sa faci ori ce altceva mai bun straight face incearca Aventurile lui Sherlock Holmes vol 1, sau ori ce altceva...

| cipri1999 explică:

Atei peste tot

| RiRikk a răspuns:

Apocalipsa.

| diuluss a răspuns:

Carti din Biblie care mi-au placut(top):
1)Isaia
2)Apocalipsa
3)Geneza
4)Psalmii
5)Evanghelia dupa Ioan

| LoDeX a răspuns:

Http://epicfreeprizes.com/? ref=5456687