| DIVERGENT a întrebat:

Ce carti bune pentru adolescenti imi recomandati?
Accept orice parere.
Multumesc.

13 răspunsuri:
| Riah a răspuns:

Diavolul se imbraca de la Prada

| BlackRockGirl a răspuns:

Romanul Crimă și pedeapsă de Fiodor Dostoevski

| DeathlyScream a răspuns:

The Fault In Our Stars de John Green

| Ionut_Seby_1998 a răspuns:

Căpitan la 15 ani de Jules Verne, e super faină cartea, are 300 si ceva de pagini si cateva cu imagini, Fundă? big grin

| DIVERGENT explică (pentru DeathlyScream):

Am terminat-o zilele astea de citit. happy

| wolder a răspuns:

Fantezie si obsesie de melissa marr.
jurnalele vampirilor - toata seria
twilight - toate cartile

| DeathlyScream a răspuns (pentru DIVERGENT):

Si cum ti s-a parut? Eu nu am citit-o dar ma gangesc sa o fac, am auzit ca e o carte destul de buna

| MrLove4ever a răspuns:

Incearca 'Fluturi ' de Irina Binder sau 'Ciresarii' de Constantin Chirta. Acestea sunt cartile care m-am facut sa multe sentimente. Bineinteles si altele pe care le-am citit cand eram mai mica: Singur pe lume, Print si cersetor, Aventurile lui Tom Sawyer.

| Oleg20 a răspuns:

Omul invizibil, Războiul lumilor, Colţ-Alb, Stăpînul inelelor-tate trei volume.
Sunt grozave.

| AnonimGirl15 a răspuns:

Pe mine foarte mult m-a impresionat romanul "Fluturi" de Irina Binder.

| DIVERGENT explică (pentru DeathlyScream):

Mi-a placut mult. Este o carte frumoasa, dar important este sa o poti intelege. O recomand tuturor.

| fuzzer a răspuns:

Romanul unui adolescent miop-Mircea Eliade
Rosu si negru- Stendhal
Iubitul virtual
Nu plange sub clar de luna