| IonutPetre12 a întrebat:

Ce carti de Cioran sunt bune pentru un adolescent? Nu sriu cu ce sa incep. M-am gandit la "Pe culmile disperarii", dar imi e putin frica ca o sa ma simt ca un analfabet

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, poti incepe cu cartea "Amurgul gandurilor", este o interesanta analiza filosofica pe subiectul vietii, a suferintei. http://www.artadeafitu.ro/amurgul-gandurilor-emil-cioran/

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu, nu sunt. De ce vrei să citești Cioran? Dacă vrei filosofie, încearcă Lumea Sofiei.

| IonutPetre12 explică (pentru supadeceapa):

Ok.Multumesc.Nu stiu cu ce sa incep si am zis si eu un exempluhappyDaca mai ai recomandari pentru inceput, te rog sa mi le spui