| BlackPill a întrebat:

Ce carti de fictiune imi recomandati? Aveti niste carti care v-au impresionat, fiindca as dori sa citesc unele bune, gen Elita Intunecata big grin

Răspuns Câştigător
| Sadic a răspuns:

Poţi încerca Eragon- o poveste despre un dagon şi un băiat (a fost foarte mişto).
De asemenea: Spulberă-mă, Născută la miezul nopţii (trebuie să o citeşti neapărat), Cartea lucrurilor pierdute, Jocurile foamei( merită), A 16-a lună, Instrumente mortale, Îngerul mecanic, Îngerul nopţii (adorailă, dacă îţi place urban fantasy trebuie să încerci, sunt 3 volume din 4 traduse în România), Numere, Cele nouă vieţi ale lui Chloe King (mitologie egipteană în mare parte, dar captivează orice cititor), Casa nopţii ( 9 volume traduse în România, este despre vampiri), Academia vampirilor (6 volume), Vampiri din Morganville (personal, nu am citit-o, dar am auzit că merită), Eve (care e distopie), Amurg (dar pe mine nu m-a captivat), Forţele răului absolut (una dintre cele mai bune serii fantasy, prima din serie se numeşte Invocarea), Sânge albastru, Tatuajul negru (este povestită ca de copii, dar are în mijloc o acţiune petrecută în Iad), Jumper:oriunde, oricând ( e cu un tip teleport). Măi, mai sunt o grămadă, dar ăstea sunt cam jumătate din ce am citit eu fantasy, de restul nu-mi aduc aminte chiar acum. Dacă vrei să vorbim mai multe despre cărţi dă-mi un mesaj privat, sau caută-mă pe http://yukiblack.wordpress.com/.Have a wonderful day!

5 răspunsuri:
| AnastasiaAlexandra a răspuns:

Altfel de ingeri, Sange albastru, Vampirii sudului, Academia vampirilor, Jocul ingererului, Damnare, GAzda, Sanctus, Colonia de demoni, Dragonii apocapipsului, Regatul umbrelor, Serpoaica, Febra neagra, Ultimul cantec, Hotul vrajitor pierdut, Cronica focului, Vanatai pe suflet, PE strada Dublin. Mai sunt multe, dar eu doar atatea imi amintesc...

| DoriKat a răspuns:

Twilight sau Jurnalele Vampirilor

| BlackPill explică (pentru AnastasiaAlexandra):

Multumesc mult mult de tot big grin

| BlackPill explică (pentru Sadic):

Mersi mult mult de tot si sigur te voi contacta, sunt noua in litererura Fantasy si m-a fascinat din prima clipa. Cred ca sti cum e, odata ce ai citit una nu te mai poti opriwinking

| Sadic a răspuns (pentru BlackPill):

Şi asta te ţine cu anii...o spun din experienţă big grin