| IonutPetre12 a întrebat:

Ce carti de psihologie mi-ati recomanda? Vreau sa stiu ce gandeste cel cu care vorbesc, sa stiu sa-l manipulez etc. Daca sunt carti despre limbajul trupului, cum as putea sa le pun in aplicare? Cand vorbesc cu cineva uit sa-l analizez.Sa nu aiba un limbaj complex

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1."Viața mea aici și acum (Gestalt terapia)" - de Andre Moreau; 2. "Cartea gesturilor" - De Peter Collet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca manuale (nu povesti despre vietile altora), sau daca stii engleza, gasesti text gratis pe internet. Cauti titlu cu ce te intereseaza si iti da siteuri cu articole lungi de citit.