| dilayla0 a întrebat:

Buna imi poate cineva recomanda niste carti de psihologie, limbaj al trupului si microexpresi?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartile lui Paul Eckman.Stau la baza serialului Lie to me:Emotions revelead(asta a si fost tradusa la noi:http://librarie.carturesti.ro/emotii-date-pe-fata-262177),Unmasking the face, Telling lies, Facial Action Coding System.Le gasesti si ca e-books.Doar da un search.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MissJJ):

A cerut recomandari...Adica voia niste titluri pe care le-am incercat si care din punctul nostru de vedere merita.Asa,sigur ca poate gasi si singur(a) o plaja de titluri, dar poate urmarea sa fie ceva de acuratete, consistent, ceva serios, etc.Pentru asta avea nevoie de interventie/evaluare umana; pentru niste titluri in masa putea folosi un motor de cautare.