| Aihao19 a întrebat:

Ce carti de self help bune stiti?

4 răspunsuri:
| crowleyburgon a răspuns:

Scuze daca-ti tai din elan, dar cartile de self development sau self help cum le zici tu, nu sunt bune de nimic. Iti spun exact chestiile pe care le stii dar intr-un format mai elevat.o sa-ti irosesti timpul citindu-le.

| confiturix a răspuns:

Eu am citit doar trei carti de dezvoltare personala:
Autoapare Verbala de Lilian Glass
Cum sa Fi o Persoana cu Influenta de M.M., cred
Puterea subconstientului de Jeff Keller.
Sunt decente. Nu au fost nicicare grozave, pentru ca acest gen de carti e pentru atunci cand ai o pornire sa te schimbi - trebuie sa te straduiesti, sa meditezi asupra problemelor.
In schimb am citit o carte ceva intre roman si self improvement si m-a ajutat mai mult. Imi vin in minte situatiile din carte fara sa fi facut un efort special. E vorba despre Povestea Vietii Mele (de Succes), nu imi amintesc cine a scris-o dar era un doctor docent din america.

| BogdanM11 a răspuns:

Mein Kampf