| RaisaPretty a întrebat:

Ce carti din literatura universala ati citit si v-au placut?

7 răspunsuri:
| Denisa1232 a răspuns:

Paii :
1.Visul unei nopti de vara
2.Colt Alb
3.Comoara din insula
4.Print si Cersetor
5.Black Beauty
6.Santa Estrella
7.Notte di stelle
8.Cantec de privighetoare
9.Vise implinite
10.Shining

| LaurNebunu a răspuns:

N am citit nicio carte în viața mea e cel mai rău lucru pe care ți l poți face la cap e o tensiune dar asta nu înseamnă că nu pot și îmi place orice e făcut bine

| PinkPanther001 a răspuns:

Insurgent - Veronica Roth
Sub aceeasi stea - John Green
Contele de Monte-Cristo-Alexandre Dumas
Cei trei muschetari-Alexandre Dumas
Four. O Antologie Divergent - Veronica Roth
Cautand-o pe Alaska - John Green
De veghe in lanul de secara - J.D. Salinger
Mic dejun la Tiffany - Truman Capote
Amurg Partea a II-a - Stephenie Meyer
Instrumente mortale vol. 2: Orasul de cenusa - Cassandra Clare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă Garcia Marquez(„Un veac de singurătate„). Scrie bine.
Îmi place Saramago.AI putea încerca „Eseu despre orbire/luciditate".
Dacă nu ai citit „Pe aripile vântului",„La răscruce de vânturi", ți le recomand.
„Flori pentru Algernon" este o carte genială.
Lista ar putea continua, dar mă opresc aici. Lectură plăcută!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De unde sa incep? Am citit cateva mii de carti, asa ca e cam greu sa fac o lista; ar arata ca inventarul unei biblioteci mari.
Imi plac foarte mult cartile lui John Grisham, ale Agathei Chrisie, ale lui Georges Simenon, ale lui Jeffrey Archer si ale altor cateva sute de scriitori.

| WarriorCat a răspuns:

Jocurile Foamei (The Hunger Games)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frații Karamazov