| MadRaven a întrebat:

Ce cărţi în engleză mi-aţi recomanda? Nu contează genul, să fie undeva la un nivel B2, cam aşa.

3 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Life and Death - Twilight Reimagined (2015)- de Stephenie Meyer

http://static.independent.co.uk/......agined.png

P. S. asta mi-a trecut prin cap... ma cam chinui s-o citesc acum ( e prima carte in lb. engleza pe care o citesc :) )

| Cameliapantiru a răspuns:

"The Catcher In The Rye"-J.D.Salinger
"Fahrenheit 451"-Ray Bradbury
"The Fault In Our Stars"-John Green
"The Book Thief"-Markus Zusak

| syd a răspuns:

Eu citesc the ebony tower de fowles acum, dar limbajul se apropie de C2. Oricum cartea e superba, iti trebuie doar rabdare sa cauti in dictionar