| xZer0x a întrebat:

Salut,
vara asta vreau sa citesc macar 2-3 carti in limba engleza. Nivelul meu este undeva putin peste mediu. Aveti recomandari de carti in limba engleza scrise in asa fel incat o persoana de nivel mediu sa poata intelege fara foarte mari probleme? Mi-ati recomanda sa citesc Harry Potter in engleza?(adica cam cat de dificil e de inteles?)
Multumesc!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine incepe cu povesti de pe wattpad pana te obisnuiesti si treci treptat la carti mai serioase cand te mai obisnuiesti putin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vrei să înveți muuulte cuvinte, citește Tolkien.

| Diavolo18 a răspuns:

The Subtle Art of Not Giving a F*ck, Gravity Falls: Journal 1, 2, 3, Gray's Anatomy for Students. Acestea le-am citit eu pana acum si au fost foarte interesante.

| LorenaMădălina89 a răspuns:

Eu citesc de o saptamana de pe wattpad. Simt că deja pronunția mea este mai buna si am invatat cateva cuvinte noi si moduri de exprimare. Pentru inceput, iti recomand