| PionInJoculVietii a întrebat:

Ce carti in limba engleza imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Neverwas a răspuns:

Susan Krinard-Mist
Yves Robichaud-Kaylen's Rising
Marcus Sedgwick- White Crow
Cat Patrick- Forgotten
John Green- Looking For Alaska
Claire Corbett- When We Have Wings
April Henry- The Night She Dissappeared
Daniel Marks- Velveteen
Lindsay Leggett- Flight
Marion Croslydon- No Reverse
Sarah M Ross- Inhale, Exhale

6 răspunsuri:
| Scarbo a răspuns:

Carti de Stephen King.

| comsacodrut a răspuns:

Carti de lewis carrol, de stephen king, harry potte...

| MauriceCorelli a răspuns:

The Kite Runner
A Thousand Splendid Suns
And The Moutains Echoed

Toate, de Khaled Hosseini, unul din autorii mei preferati care e de fapt, cam cel mai bun autor up-and-coming din lume. Baiatu' asta are Nobel scris pe el, de cand si-a scos prima carte, The Kite Runner. Are un stil absolut fabulos, te duce in cele mai adanci vaioage ale depresiei cu stilul, doar ca imediat dupa, sa te scoata de acolo, doar ca sa vezi cat de bine poa' s-o dea inspre sfarsit. E unul din cei mai buni 10 scriitori din lume la ora asta.

Si cele ale dinozaurilor englezi. Shelley, Wordsworth, Byron, Dickens, Hardy, poate chiar si cartile din "Forsyte Saga", pentru ca nu sunt greu de inteles in original. Poate gasesti si cateva traduceri din norvegiana in engleza ale pieselor lui Ibsen, sunt mai bune in engleza decat in original.

| Alice789 a răspuns:

Depinde de ce iti place tie sa citesti... un exemplu de carti super de fictiune sunt cartile de China Mieville.

| SunnyCat a răspuns:

Harry Potter, P.S. I love you, Diary of a wimpy kid... Acuma depinde si ce gen de carti iti place sa citesti

| InternautiiChick a răspuns:

Iti recomand cartile:
1. Fallen Greek Bride
2.Capital Ideas Evolving
3.Bride for the Maverick Millionaire
4. Dynamite Doc or Christmas Dad?
5.Matilda
6.Sparks Fly with the Billionaire
7.Twits
8.BFG
9.Going Solo
10. Dirty Beasts
Funda! Te rog!
[NU AM INCA NICI UNA]