| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti pe teme istorice interesante puteti recomanda? happy

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Vezi răspunsurile utilizatorului corolav, la poziția 123.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am gasit o carte Acesti bolnavi care ne guverneaza de Pierre Accoce.Nu am citit-o inca dar intentionez sa o fac si iti recomand si tie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Mein Kampf" - o puternica lectie de istorie.

| eduard1 a răspuns:

* Mizerabilii - Victor Hugo (poţi să sari peste lungile explicaţii istorice dacă te plictisesc).
* Ivanhoe - Walter Scott, aventură, evreii din Anglia medievală.
* Alexandre Dumas - Cei trei muschetari
* Alexandre Dumas - După douăzeci de ani
* Faraonul - Boleslaw Prus, Egiptul în timpul lui Ramses al 12-lea.
* Quo vadis - Henryk Sienkiewicz, începuturile creştinismului în Roma antică (Nobel).
* Magellan - Stefan Zweig
* Agonie și extaz - Irving Stone, viaţa lui Michelangelo.

| Andreea6996 a răspuns:

Pai, depinde ce iti place. Trebuie sa te atraga ceva anume din moment ce pui intrebarea. :)

Te-ai putea uita la cele de aici: http://ttap.co/1wcVoaA
Titlurile sunt in ordinea vanzarilor deci, s-ar putea sa iti fie de folos!

Lectura placuta! :)