| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti science fiction pentru copii stiti?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Toate cartile lui Jules Verne!
Au fost scrise pe vremea cand nu existau nici aparate radio sau televizoare...

Le recomand tuturor (mai ales baietilor, dar nu numai) care stiu sa citeasca mai mult decat o poveste...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Jules Verne e cam vechi. Adica a scris SF vechi. Ceva mai modern?

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Le-ai citit?
Nu numai SF-ul din ele este bun, dar si tratarea problemelor cu care te poti intalni oricand in viata si trebuie sa supravietuiesti, folosind ce gasesti la indemana.
O carte, chiar daca este "sf", prezinta lucrurile pornite de la viata de zi cu zi, sa poata fi inteleasa de cititor.

| IrinaAna a răspuns:

Michael Crichton, Jurassic Park