| user2946372829473527178 a întrebat:

Ce carti se citesc in clasa a 9a daca esti pe profilul stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Http://oldsite.edu.ro/index.php/articles/12774
Informeaza-te direct de la sursa, sa nu vii dupa ca te inducem in eroare. Aici ai temele care trebuie abordate, insa fiecare profesor alege de cuviinta ce crede ca stapaneste mai bine si e capabil sa explice. De exemplu, eu in clasa a 9-a am facut De veghe in lanul de secara, Maitreyi, Adolescentul miop, Marea amaraciune, La tiganci si inca ceva, dar nu mai tin minte.