| ALYNAMARYA a întrebat:

Stie cineva ce carti trebuie citite in clasa a X-a la profilul stiinte sociale?

Fundita >big grin

Răspuns Câştigător
| Margot a răspuns:

Eu abia am terminat a 10-a la ss si am citit asa :
Moara cu noroc,Ion (mi-a placut foarte mult), Enigma Otiliei, Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi, O scrisoare pierduta, Morometii. In rest ceva poezii. sper sa nu fi omis nimic happy

2 răspunsuri:
| Razvan03Andrei a răspuns:

Salut!
Cauta si tu la carti obligatorii pentru clasa tahappy
Eu asa am gasit si pentru mine..am cautat:"Lecturi obligatorii clasa 8-a" si am gasit ce imi trebuia, chiar si unele date de dirigintahappy
Acuma o sa le citesc cu dragbig grin