| deeayly a întrebat:

Ce fabule se studiaza in clasa a6a

Răspuns Câştigător
| Aberdeen a răspuns:

Afirmatia ta nu e adevarata, cand spui ca alta fabula nu se mai face intr-a 6-a!
Manualele alterneaza, si adevarul e ca nu conteaza cu adevarat pe ce fabula lucrezi, ci specia in sine.

4 răspunsuri:
| Aberdeen a răspuns:

Una din ele este "Cainele si catelul", de Grigore Alexandrescu din ce-mi aduc aminte.

| DarkJoice a răspuns:

Pe clasa a 6-a, singura fabula pe care am facut-o a fost "Bivolul si Cotofana" de George Toparceanu. Doar aceasta. Alta nu se mai face.
Sper ca te-am ajutat!

| oprescudorin11 a răspuns:

Grigore Alexandrescu, Esop(ca autori).

| deeayly explică (pentru DarkJoice):

Da multumesc!: -)