| hypothesis a întrebat:

Ce il face pe un scriitor cu adevarat bun?

Răspuns Câştigător
| BogdanDediu a răspuns:

Degeaba sunt cartile valoroase. Uneori o carte nu este destul de expusa publicului, iar atunci numarul celor care o citesc e relativ mic, dar acel numar mic de cititori va ramane cu acea carte in suflet. Scriitorul nu scrie pentru mase, pentru ca atunci s-ar numi jurnalist. Scriitorul poate sa fie citit si de o singura persoana, dar daca acea persoana ramane toata viata marcata ( In sensul bun), de acea carte, atunci scriitorul si-a atins scopul.

6 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Originalitatea.

| neutrino a răspuns:

Valoarea cartilor scrise si numarul celor ce ii citesc cartile dupa multi ani...

| JIJ a răspuns:

Cat vinde presupun, in cartea ''tata bogat tata sarac'' autorul spune despre sine ca este un bun vanzator de carti nu un scriitor bun, sunt multi scriitori buni in lume dar putini care reusesc sa-si vanda cartile, autorul recomanda sa ne inscriem la un curs de vanzari.

| Virgillius a răspuns (pentru BogdanDediu):

Vreau sa modific o chestie pe care nu am observat-o: Degeaba sunt cartile publicate

| kiri11 a răspuns:

Imaginati si multe carti citite. Foarte multe carti happy

| BogdanDediu a răspuns:

Imaginatia!