| AvalohAlyn a întrebat:

Ce iti place sa inveti/afli din carti?

Răspuns Câştigător
| Aberdeen a răspuns:

În general, ineditul și fantasticul. Caut să mă inspir cât mai mult (din tipuri de abordări, comportamente, idei despre viață, personaje inedite pe care să le pot lua drept exemplu, etc).
Și, de asemenea, istoria. De jumătate de an am început să citesc și să mă interesez din ce în ce mai mult în ceea ce privește istoria.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Imi place sa invat cam orice. Toate domeniile pe care le-am tatonat mi s-au parut fascinante. Imi plac in special biologia, chimia, istoria antica, dar, de exemplu, am citit fascinata un manual de mecanica pentru ingineri (eram in primii ani de facultate). Din cartile de literatura imi place sa aflu povesti frumoase.

| Idkidk a răspuns:

Mie îmi plac informaţiile din natură / despre animale, etc.

| J0B0MAT a răspuns:

Păi cam orice informaţie care m-ar putea ajuta pe viitor, dar şi diverse curiozităţi sau pur şi simplu să pătrund într-o nouă lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place sa aflu cat mai multe chestii despre Hitler, si al 2-lea razboi mondial.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Istorie

| Kaℓi a răspuns:

Imi place sa gasesc informatii noi, dar si sa primesc confirmarea ca ceva ce stiam, chiar aprioric, e asa cum credeam eu ca e.
In privinta beletristicii, ma incanta scriitura mai mult decat subiectul cartii. Unii scriitori reusesc sa produca fraze atat de perfecte, sa armonizeze cuvintele intr-un mod atat de incantator, incat revin la pasajul ala de cateva ori inainte de a inchide cartea happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Imi place sa incerc sa ma pun in pielea personajelor care traiesc diferite momente.

| emma_8868 a răspuns:

Viziunea despre lume a autorului, filosofia sa.