| Difuzor a întrebat:

Cum afli daca o fata te place?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cu rusinea mori de foame, cu adevarul in mana si cu penisul in pantaloni. Daca ai fi fata as mai intelege dar tu esti barbat sau maturoi?

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

O intrebi

| corbulalbrosu a răspuns:

O intrebi pur si simplu daca are sentimente fata de persoana ta si eventual de ce natura.

| neutrino a răspuns:

Incearca sa o curtezi si apoi daca ea raspunde pozitiv la cuvintele tale fumoase, o inviti in oras la un suc. Daca va accepta, atunci inseamna ca ai noroc, daca nu, nu.

| grab a răspuns:

Incepand tu primul jocul asta. ii spui cum sta treaba si o lasi sa dea un raspuns happy

| Kriss96 a răspuns:

Simplu: te ignora pe cat posibil si spune chestii naspa dupa care se inroseste. Si nu va face in veci contact vizual mai mult de 5 secunde.

| ColyR a răspuns:

Cand te baga mult in seama sau te sacaie

| Transformika a răspuns:

O sa ai ce citi big grin
Incep cu pozitia corpului: daca o femeie este atrasa de tine va incerca sa adopte o pozitie cat mai rigida, care sa ii scoata corpul in evidenta. Fie ca stai langa ea, fie ca stai in fata ei sau la cativa metri, isi va arcui frumos spatele, de obicei isi pune mainile intr-o pozitie cat mai senzuala – pe gat, de exemplu – si isi va scoate in evidenta pieptul. Este un semn clar ca este atrasa fizic de tine si ca vrea nu numai sa o privesti. Daca iti zi zambeste timid sau pare ca se uita pe pereti cand de fapt te priveste, e clar ca asteapta sa intri in vorba.

De obicei fetele nu fac primul pas; o fi din cauza firii noastre de "prazi" sau pur si simplu pentru ca noi consideram ca barbatul trebuie sa faca acest gest. Daca o surprinzi uitandu-se la tine, inseamna ca vrea sigur sa ii dai un semn ca si tu esti interesat. Un zambet, o privire; orice poate trezi imaginatia atat de pasionala a femeii~ Nu uita ca sunt si femei mai timide; de obicei acestea privesc mai mult in directia ta, dar niciodata pe tine. S-ar putea ca ochii ei sa se plimbe numai in jurul tau si, daca e sigur ca tu o privesti, se va uita in partea opusa, cu aerul de "eu nu am facut nimic!".

Trasaturile fetei sunt foarte importante! Daca te priveste in ochi sau daca, din contra, incearca sa priveasca dincolo de tine sau in jos – ceea ce tradeaza emotie -, inseamna ca este interesata de ce spui. De obicei va incerca sa fie cat mai zambitoare; in cazul femeilor mai extrovertite va rade tot timpul, va zambi larg si voios; in cazul femeilor mai retrase, va zambi timid, misterios, incercand sa te faca pe tine sa o abordezi. Buzele sunt un aspect foarte important! Daca o vezi muscandu-si buzele, lingandu-le sau pur si simplu atingandu-le discret, inseamna ca e nervoasa din cauza prezentei tale pe o parte si pe alta parte ca ar vrea sa fie atinsa pe buze. Pielea si buzele devin extrem de sensibile atunci cand suntem atrase de cineva.

Se joaca cu parul? E clar ca stie ca o privesti ori ca vrea sa scape de senzatia de nervozitate ce o resimte. Femeile cu parul scurt – dar nu numai – isi duc mainile in zona gatului, le mentin acolo. Deoarece, ca si in cazul buzelor gatul este sensibil – sa nu uitam ca isi poate simti foarte usor pulsul.

O privesti si pare melancolica? Nu e. Laugh Doar asteapta ca tu sa faci ceva. Multe femei adopta o pozitie visatoare atunci cand sunt privite si, desi stiu ca le privesti, nu se vor misca din acel loc sau isi vor atinge gatul si buzele. La limbajul corpului ar mai fi si faptul ca incearca sa iti atinga umerii cu ai ei. Asta inseamna ca vrea protectie; de obicei pozitia in care femeia se simte cel mai ocrotita e atunci cand un barbat ii inconjoara umerii si o sustine. In cazul in care iti atinge umerii sau incheieturile mainii si incearca ca aceste parti ale ei sa fie aproape de ale tale, atunci isi doreste o apropiere evidenta.

De obicei daca i-ai atras atentia, iti zambeste in timp ce vorbesti. Daca vorbesti despre ceva ce o intereseaza si i se pare folositor, isi va arcui sprancenele si va zambi discret, astfel incat TU sa iti dai seama ca ii place ceea ce spui. Isi aseaza esarfa sau gulerul bluzei? Asta striga clar: "Sunt frumoasa pentru tine~". In cazul in care incearca sa te impresioneze, inseamna ca vrea sa faca impresie buna, sa fie sigura ca tu esti interesat de ea.

Daca iti face complimente nu e neaparat pentru ca apreciaza anumite calitati si e politicoasa. Unele femei sunt mai indraznete si o sa te ridice in slavi, altele o sa te intrebe pe tine despre ea. Aici e in functie de caracater. Dar daca strecoara in discutie cate un: "Imi place cum gandesti" sau "Sunt de acord cu tine" atunci fii sigur ca i-ai facut impresie buna si e sigura pe capacitatile tale. Daca te intreaba "De ce spui ca eu sunt asa?" e un fel de cerere prin care tu sa ii demonstrezi ca esti interesat. Pentru ca, de obicei, femeile, desi destul de expresive si sigure pe ele, pot suferi foarte mult din aceasta cauza; majoritatea au nevoie de martirisirea ta cum ca iti place.

Daca pare incordata si nu prea poate sa se concentreze, inseamna ca e emotionata. Un alt semn al emotionarii poate fi faptul ca nu pronunta clar cuvintele ori ca evita cateodata contactul vizual. In cazul in care va surprinde privirea asupra ei se va emotiona si mai tare si, in cel mai bun caz va zambi. Daca nu, va face ce ii trece prima data prin minte; te va intreba "ce ai de te holbezi?" sau "am ceva pe fata?" sau va rade nervos, incercand sa treaca peste momentul de nervozitate.

Vorbesti cu alta femeie si pare interesata de conversatie? Nu e semn ca ii place sa se bage in seama, ci mai degraba ca e geloasa. O surprinzi uitandu-se mai mult la "concurenta" sa decat la tine? Exact ce spuneam. Te vrea departe de alte femei, vrea ca ea sa fie centrul atentiei tale. Ori poate se intreaba daca vezi ceva la cealalta si la ea nu. Daca vezi ca vrea sa stea cat mai mult in preajma ta, e clar ca ii place compania ta si va incerca sa iti atraga atentia cu ceva.

Cateodata poate sa te alinte cu "dragule" sau "scumpule" sau alte alinturi. Nu sunt spuse doar din cauza firii sale dulci, ci mai degraba fiindca te simpatizeaza. E adevarat, poate fi o persoana ce atribuie astfel de alinturi tuturor, dar iti poti da seama daca tie ti-o spune mai in soapta sau daca respiratia ei devine sacadata. Daca sunt mai putin sigure pe ele, aproape ca nu vei avea ocazia sa auzi alintul. Trebuie sa fii foarte atent la cititul pe buze, fiindca ii va fi greu sa o spuna cu voce tare.

Se comporta diferit cu tine fata de ceilalti? De obicei daca o femeie vrea sa atraga atentia, atunci ori incepe sa rada zgomotos ori sa vorbeasca mai tare sau, din contra, sa se retraga undeva unde poate fi vazuta de tine sau sa o faca pe victima, sa se alinte. Daca se intinde sa ajunga la ceva de pe un raft inalt si nu ajunge, apoi se uita in jur dupa ajutor si te fixeaza, inseamna ca tu esti cel vizat sa joci rolul de cavaler.

Va incerca sa discute lucruri care iti plac tie, te va lasa sa ii povestesti orice si va rade la glumele tale, chiar daca nu ai simt al umorului. Asta inseamna ca e interesata de ceea ce iti place tie si vrea sa te cunoasca mult mai bine. Daca bate apropouri legate de viitor si te implica si pe tine in ele, atunci e o femeie ce vrea o relatie serioasa. Cand e in preajma ta va menaja pe oricine si va face tot posibilul sa aduca in discutie ceea ce aveti in comun, pentru a simti ca aveti o legatura. Nu se va supara cand o veti face pe inteligentul sau cocosul in fata ei, ba chiar va parea amuzata si va va tine hangul; nu e din politete daca vedeti si un zambet tandru sau o privire cu subinteles aruncata intamplator.

Chiar daca tachinajul e o arma a barbatilor, in general, si o femeie poate tachina pe cineva pe care place. Te poate critica – tot cu un aer jovial si tandru – sau te poate angrena in discutii contradictorii pentru a-ti demonstra ca este abila si poate purta orice fel de conversatie. Daca pare dispusa sa te ajute tot timpul, atunci este sigura ca tu esti un barbat ce merita atentia ei si va incerca sa nu te epateze.

Unele femei sunt mai directe, altele mai misterioase. Doar pentru ca iti spune un lucru cu franchete sau, din contra, nu ti-l spune, nu e pentru a te indeparta ci pentru a-ti starni interesul. Are tendinta de a te lasa sa te desfasori, daca e interesata de ceea ce faci. Va arata bine intotdeauna, astfel incat sa nu ai ce sa ii reprosezi. Apreciaza gesturile galante cu un zambet, iti va complimenta o atitudine, iti va multumi cu un zambet dulce pe buze si te va privi misterios, dandu-ti de inteles ca e o persoana ce merita atentia ta. Daca o vezi ca zambeste sau fata i se lumineaza cand ii faci un compliment, inseamna ca i-a placut. Desigur, cui nu ii place un compliment? Dara daca ti-l si intoarce, poti fi sigur ca asteapta si altele din partea ta.

Va discuta liber cu tine despre gusturile ei si se asteapta sa gaseasca puncte comune; daca nu, le va inventa ea! Asta ca sa fie sigura ca tu stii ca ea e potrivita pentru tine. Poate deveni timida, retrasa sau, din contra, cat mai expasnionista si extrovertita. Depinde de femeie.

| anastasiagray a răspuns:

Pai.fetele sunt mai ciudate. unele pot sa se uite foarte mult timp la tine, altele sa te bage in seama si sa iti atraga atentia, pot sa fie foarte timide in preajma ta si sa se schimbe la fata cand vorbesti cu ele.dar daca este vorba de o fata de pe internet atunci este cam greu sa-ti dai seama. daca vorbeste cu tine chestii destul de importante entru ea atunci cu siguranta te place. sper ca ti-am fost de ajutor happy