| Aberdeen a întrebat:

Ce mai citiți? Eu am început „Madam Bovary" de Gustave Flaubert. happy

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Momentan citesc cartea "Putere Nemărginită" de Anthony Robbins.

| Cameliapantiru a răspuns:

Momentan, citesc o carte de istorie literara, "Romanul realist in secolul al XIX-lea" (Dan Grigorescu si Sorin Alexandrescu), foarte interesanta.
"Madame Bovary" (Gustave Flaubert) e un roman interesant, exceptional ca stil (in opinia mea, Flaubert si Mauppasant sunt cei doi mari esteti ai literaturii franceze), care ar trebui sa se regaseasca in lista de lecture a oricarui cititor pasionat.
O zi frumoasa!

| syd a răspuns:

Recitesc procesul de kafka si citesc the ebony tower de fowles