| Ofataoarecare9 a întrebat:

Ce medie îmi iese dacă am 9, 9,10,10,7,7,5,8,5,10,9,7,10?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Calculeaza-ti singur si nu te mai chinui cu milogii care-ti cer funda: http://bit.ly/2mEzJIV Funda se castiga nu se cerseste!

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cam mari notele pentru cineva incapabil să își calculeze media.

| WhiteLife a răspuns:

Media fără teză se calculează asa: aduni notele, iar numărul rezultat îl împărți la câte note sunt. Cu teza: aduni notele, le înmulțești cu 3, aduni teza și împărți la 4. Cu notele pe care le ai media îți va ieși 8, 15.

| Edmonds2342 a răspuns:

8,15 îți iese. Fundă? big grin