| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am la matematică notele: 9 9 9 si 10 in teză ce medie imi iese?

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum ai luat aceste note daca nici media nu stii sa ti-o faci?

| darrio2007 a răspuns:

Cum ai luat aceste note daca nici media nu stii sa ti-o faci? Pe spaga?

| CosminTheWin a răspuns (pentru darrio2007):

Sunt la cea mai buna școală din Bacau, crezi ca sa acceptă asa ceva?! stiu de ex media 4+6+8 =18:3, dar nu stiam sigur faza cu cat % este teza...

| CautNume a răspuns:

Mare filozofie sa calculezi o medie.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu înțeleg ești plin de 9 și crezi că țe-ar ieși 10. o.O?

| alexs99 a răspuns:

Dacă nu vei mai lua vreo notă, media ta va fi 9, 25, rotunjit la 9.
O zi bună.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

9.25=>media finala pe semestru va fi 9. Funda?

| CosminTheWin a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis că am luat 10 in teză
daca am 9 9 9 10 in teste iesea 9.25 dar asa am 10 in teza.

| anonim_4396 explică (pentru CosminTheWin):

Acum teza este 25% din media totala=>media semestriala=(3*media testelor+teza)/4 si ai sa vezi ca tot 9.25 o sa-ti dea!

| anonim_4396 explică (pentru CosminTheWin):

9.25. Pace!

| Sayori a răspuns:

9,25 ----> Media Finala. puppy dog eyes

| Mimy123 a răspuns:

Media se calculeaza astfel: [(9+9+9)/3 + 10]/2, deci rezulta ca media ta va fi: 9.50

| sexxxy a răspuns:

( 9+9) :2 = 9+ 10 =19:2+9.5

| JustMe1337 a răspuns:

Cum **** ai notele alea daca nu esti in stare sa iti calculezi media?

| anonim_4396 explică (pentru JustMe1337):

Pai asta am vrut sa scriu si eu. Poate cumpara si premiu la sfarsit de an.