| IAmJustSmarterThanYou a întrebat:

Ce părere aveți depre începutul meu de... poveste? http://www.wattpad.com/33036266-emtiness?d=ud
Daca credeți că trebuie revizuit sau detaliat ceva să îmi lăsați un mesaj.
Mulțumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| DanielVălean a răspuns:

Ai inceput foarte frumos, dar apoi ai facut unele greseli nu prea semnificative, dar in general e bine. Ai avea nota 9, 50! Felicitari!

| LittleBugsBunny a răspuns:

Interesant daca o termini da-mi un pm te rog da-mi un pm oricum daca o mai continui

| Mariix a răspuns:

Super :o.Inceputul chiar e misto happy.Eu zic ca ar trebui sa continui povestea.

| Chiorix a răspuns:

Bună!

Până acum este foarte bine.Merită să continui.

Crăciun fericit!

| IAmJustSmarterThanYou explică (pentru Chiorix):

Multumesc. Craciun fericit si tie!

| bogdan72 a răspuns:

Amesteci registrele intr-un mod destul de nefericit. "Beatitudine", limbaj metaforic si epitetic, descrieri lungi, sintaxa cvasicomplicata + cautat de tipe pe facebook, battlefield 3, viata de apartament, blugi. Nu. Nici gand. Doar daca era o povestire cu iz fantastic, atunci era altceva. Gen Cartarescu. Ori "o arzi" literar, ori argotic (vezi "Muzici si faze" de Ovidiu Verdes).
Alte lucruri care nu imi plac: nume englezesti (serios?), bunicii la tara (ar fi fost ok daca o dezvoltai; e un tipar ultrafolosit, singurul mod in care nu deranjeazaz este daca il inovezi sau ii redai credibilitate).
Sa vedem acum cum continua firul narativ. Sper din suflet sa nu fie ceva tipic big grin

| IAmJustSmarterThanYou explică (pentru bogdan72):

Multumesc pentru sfaturile si criticile constructive oferite. Voi incerca sa corectez si cred ca voi schimba si numele. Craciun fericit!

| bogdan72 a răspuns (pentru IAmJustSmarterThanYou):

Mersi la fel happy. Si scuze daca am fost prea dur, uneori am si tendinta asta. Iar numele englezesti nu sunt o problema propriu-zisa; nu le inghit eu pentru ca au invadat toata literatura de consum si, volens nolens, am inceput sa le asociez cu asta. Daca aud Nate, de exemplu, ma gandesc fie la un serial american de mana a doua, fie la o carte cu vampiri sau o poveste tipica de liceu american.

| AwaZoh98 a răspuns:

De inceput e bine! Ai mici greseli de exprimare, dar se pot corecta cu usurinta.

Nu te descuraja si continua sa scrii! Cand faci ceva cu placere, iti iese cel mai bine. big grin

Sarbatori fericite! happy