| PoisonB a întrebat:

Ce parere aveti despre cartea Asta-seara, relache de Theodor Constantin?

2 răspunsuri:
| marian951 a răspuns:

Theodor Constantin s-a nascut la Braila (orasul de pe Dunare unde se desfasoara actiunea romanelor din seria Trustul Nebel), in 1910. Ramas orfan de tata la varsta de 7 ani, autorul si-a trait copilaria intre zidurile.
Pe mine personal m-a invatat multe.Este interesanta, amuzanta si te tine cu sufletul la gura pana la sfarsit.Foarte usor de citit nu trebuie sa stai foarte mult sa intelegi despre ce este vorba.Succes

| corolav a răspuns:

Seria „Trustul Nebel" începe practic cu „Fiul lui Monte Cristo". Și se continuă cu vreo alte 5 sau 6 cărți.( vezi pe google Theodor Constantin).