| 熊Panda熊 a întrebat:

Ce parere aveti despre Harry Potter (cartile )? Dar despre Imparatul Mustelor?

4 răspunsuri:
| AlexandraIoana74 a răspuns:

Dupa parerea mea, seria Harry Potter ar trebui citita de toti copiii pentru ca sunt niste carti extraordinar de frumoase.Eu le-am citit la 14 ani si am regretat ca nu le-am citit mai devreme si probabil ca le voi reciti in curand (sunt cartile mele preferate). Daca nu le-ai citit inca, ar trebui s-o faci, nu o sa regreti asta.
Cat despre Imparatul Mustelor, nu am citit-o inca dar vreau s-o citesc.Am auzit ca e destul de buna.

| LLLLoooller a răspuns:

Parerea mea: sunt foarte interesante si merite citite deoricine, in special de cei pasionati de carti. In special despre Harry Potter, acum 1 an am primit de la nasa mea toate volumele. La inceput ziceam in mintea mea ceva de genul"nu o sa-mi placa, cu monstrii, vrajitori". Dar dupa ce am citit primele pagini, am ramas fascinata si mi-am schimbat total parerea. Ambele sunt carti deosebite!

| Adry05 a răspuns:

Imparatul mustelor mi se pare o carte destul de brutala. Transmite un anumit mesaj dar intr-o maniera prea dura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te apuca de împăratul muștelor
n-o s-o termini