| BaNuStiuCeCautAici a întrebat:

Ce parere aveti despre Imparatul mustelor?

Răspuns Câştigător
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Daca te referi la filmul regizat de Peter Brook atunci vorbim despre o capodopera. Daca este vorba despre romanul scris de William Golding atunci poti sa zic ca merita sa o citesti. Este o carte din care poti inveti despre ceea ce reprezinta spiritul de turma, despre liderul absolut si mai ales despre inocenta pierduta.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E destul de interesanta, conteaza si la ce varta o citesti.

| BaNuStiuCeCautAici explică (pentru Adry05):

Am 15

| Adry05 a răspuns (pentru BaNuStiuCeCautAici):

E ok, poti s-o incerci. Incepe ceva mai plictisitor dar devine mai interesanta pe parcurs.

| BaNuStiuCeCautAici explică (pentru Adry05):

Mersiiihappy

| minrest a răspuns:

Este o carte foarte buna. Dezvaluie parti dificile ale psihologiei umane, ca toate romanele bune. De ce intrebi?

| BaNuStiuCeCautAici explică (pentru minrest):

Am auzit si eu ca e interesanta si voiam sa mai cer parerihappy

| minrest a răspuns (pentru BaNuStiuCeCautAici):

E buna, intr-adevar. Printre cele mai bune romane. Oricum, daca citesti marile romane nu prea ai cum sa gresesti. Si normal, poti lasa din mana ce nu te tenteaza. Sunt destule alte mari romane.

| Kerre a răspuns:

Este o carte buna daca ai o varsta buna pentru citit, la inceput va parea un pic plictisitoare dar pe parcurs nu o vei mai lasa din mana happy.

| DiyanAndorea a răspuns:

Am avut o de citit pentru la scoala. Sincer, mie mi-a placut. Am citit si,, Absolut tot,, si fata din carte zicea ca citeste,, Imparatul mustelor,, si ca ii place. M-am simtit bine ca am citit o si stiam despre ce e vorba laughing)

So, ti-o recomand cu drag. Are si psihologie, si actiune si mister. O sa te enerveze unele parti, dar in mare e o carte buna.