| pitic2119 a întrebat:

Ce sa aleg la bac? Logica, Economie sau Geografie?

13 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Logica

| SkyWalker3404 a răspuns:

Ce iti place mai mult si la ce crezi ca stii mai multe laughing)spor

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Ce vrei tu.

| Bucovanu_Mihai_1998 a răspuns:

Eu as sugera geografie deoarece nu trebuie sa inveti pe de rost ci ai de invatat pe harti

| En3Rgi a răspuns:

Eu nu am ales nimic dar daca vrei neaparat, recomand geografia, e mult mai greu la logica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi pe geografie cu incredere. Nu e asa mult de invatat, baza este harta.

| denisamihaela a răspuns:

La Geografie e mult mai probabil sa iei o nota mare la bac pentru ca acolo depinde mult și de cultura ta generala nu neapărat de materia în sine. Deci dintre cele 3 materii pe care le ai menționat tu, părerea mea ar fi ca ar trebui sa alegi geografia, dar oricum decizia îți aparține ție. Mult succes!

| Tuderlus a răspuns:

Logica

| j1NNNx a răspuns:

La acea decizie trebuie sa te gandesti tu foarte bine, ce iti place mai mult, unde stii mai mult, la care esti capabil sa iei o nota mai mare. daca noi toti iti spunem logica si tu nu ai nicio treaba cu logica, tu ce rezolvi? nu te-am ajutat cu nimic. bafta la bac! big grin

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Eu am ales geografia pentru ca nu este foarte grea, aveam cunostinte anterioare ceea ce m-a ajutat mult in legatura cu geografia si aceasta cu siguranta ma va ajuta pe viitor fata de alte materii la alegere.Alegerea iti apartine si nimeni si nimic nu te poate opri sa înveti ceea ce iti este la indemana.happy

| VreauSăIauBACul a răspuns:

Geografie. Ascultă ce-ți zic eu.

| Adry05 a răspuns:

E mai mult de tocit la geografie. Daca poti face vreo 2-3 luni inainte de bac pregatire la logica, recomand.

| Lioana a răspuns:

Alege materia la care ai profesorul cel mai sever. Avand in vedere ca trebuie sa inveti mai mult la orele acestor profesori, vei invata si pentru BAC.
Daca toti profesorii sunt la fel eu as alege logica:
Logica e o materie mai simpla si merge pe... logica mai mult decat pe invatat.
Economia mie mi se pare foarte grea.
Geografia e o materie frumoasa dar cu foarte multe detalii de tocit.