| OanaMariaIonita a întrebat:

Ce ma sfatuiti sa aleg pentru Bac dintre: PSIHOLOGIE, SOCIOLOGIE, ECONOMIE, LOGICĂ şi GEOGRAFIE?

6 răspunsuri:
| Harumiiii a răspuns:

Logica e cea mai usoara daca nu-ti place sa inveti multa teorie si daca ai o gandire logica/matematica. Trebuie totusi sa stii sa faci exercitii, argumente si tot felul de operatii cu propozitii categorice/ compuse.

| ank a răspuns:

Eu am dat anul asta la sociologie si am luat 10, 00. E foarte usor de invatat chiar daca sunt notiuni noi si le memorezi cu usurinta.

| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca mai simplu ar fi geografia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege geografia...Bafta!

| EleSimoo a răspuns:

La care te descurci cel mai bine?
Care iti place?

Eu am ales geografia desi vreau sa merg la facultatea de psihologie.
Motive?
1. la geografie aveam deja cunostinte avand in vedere ca se studiaza in fiecare an (cel putin la profilul meu)
2. psihologie am facut un singur an iar profesoara nu avea tocmai cea mai buna modalitate de a preda, plus ca, acum in clasa a XII - a ar fi trebuit sa invat singura
Asadar am dat la geografie unde am luat 9, 10.
Dar ti-am zis, depinde care iti place, care ti se pare mai usor de invatat.
Si logica ar fi o alegere...

| OanaMariaIonita explică:

Faza e ca nu ma atrage nicio materie in mod deosebit, adica imi este indiferent. Vreau una care sa fie mai usoara, nu stiu ce sa aleg.