| Florennce a întrebat:

Ce simţi atunci când citeşti?

14 răspunsuri:
| Vans a răspuns:

Simt litere şi numere.

| Alexandra_Roxana_1994 a răspuns:

Plictiseala.laughing)

| lupuvesel a răspuns:

Simt ce citesc adica daca un personaj se raneste simt si eu durerea, daca un personaj este fericit zambesc si eu cu el.

| stlucian a răspuns:

Depinde ce citesc!
Daca citesc beletristica buna, cred ca ma confund cu personajul/le pe moment si cred ca traiesc acele aventuri/povesti/drame.
In nici un caz nu o sa simt asta la un tratat despre nasterea universului big grin
TU ce crezi?
Tine de personalitatea fiecaruia si de ocupatie/grad de cultura/imaginatie/influente exterioare SI NU IN ULTIMUL RAND DE VARSTA!
Uneori fiori alteori dezamagire etc.

| Anonimul8297 a răspuns:

Fiecare simte diferit. Depinde ce citesti. Poti sa fi un om eficient, sa citesti istorie si actual sau poti sa fi un plictisit, cum sunt multi, si sa citesti SF si vrajeli de mii de pagini cu vampiri in care sa simti cum se uda patul de excitatie atunci cand Dracula isi baga dintii in nu stiu ce banana.

| TypeInterestingNicknameHere a răspuns:

Depinde. Dacă este beletristică mă conectez la stările sufletești ale personajelor: decepție, bucurie, melancolie, tristețe etc.
În principiu simt plăcere. Plăcerea pe care mi-o poate oferi o carte, aceea de a mă desprinde de propria-mi realitate măcar pentru câteva ore...

| OnuOnulică a răspuns:

Depinde de ce cites.
In special mie imi place sa citesc deci un sentiment bun.

| elyfel a răspuns:

Depinde cum citesti daca citesi repede doar de a termina o carte nu simiti nimic.Depinde si ce citesti si cel mai important cand citesti incearca sa te pui in pielea personajului(pune-te in locul lui)si sentimentale care le simte te cuprind si pe tine.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Emotie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff. Depinde.

| oprescudorin11 a răspuns:

Cand citesti, te confrunti cu unele pareri, uncle iti apartin, altele le afli, cu altele nu esti de acord, in final ramai, sa zicem, castigat. Uneori iti imbogatesti cultura, vocabularul.Ca si cand ai vorbi cu cineva.Depinde si ce citesti.Nu e treaba mea insa.Succes.

| AwaZoh98 a răspuns:

Curiozitatea de a afla ce se intampla mai departe.

| Alexinho94 a răspuns:

Atunci cand citesc incerc sa si inteleg ce citesc pentru ca daca nu, pierd timpu. Deci simt ceea ce citesc.
Bafta!

| PedoBarbie a răspuns:

Dragoste.