| droid96 a întrebat:

Ce tip de romane a scris Charles Dickens? Care e cea mai buna carte scrisa de el? Si daca ati citit vreo carte de-a lui, cum vi s-a parut modul lui de a scrie? E un autor bun?

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Cred că este unul dintre cei mai scriitori ai literaturii universale.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Am citit, cu multi ani in urma, ce-i drept, "David Copperfiled", unul dintre cele mai cunoscute romane ale lui Dickens. E o carte ce prezinta viata personajului principal si eponim, David, punand accent deosebit pe etapa sa de copilarie si adolescenta, cu problemele intampinate in propria familie si la scoala, cu suferintele lui etc. Chiar mi s-a parut un roman bun, destul de atractiv, citind cele 3 volume in 2-3 zile si il recomand tuturor celor pasionati de literatura. Lectura placuta!

| サクラ a răspuns:

David Copperfield si Mica Dorrit.

| ella2o a răspuns:

Am citit "Marile sperante", una din cele mai bune romane ale sale.N-a fost rau, dar depinde de gusturile fiecaruia.Il recomand, totusi, e un punct bun de reper pentru alte carti. happy

| MicutzaThaPapusha a răspuns:

Eu am citit ''David Copperfield''. Mi s-a parut o carte destul de buna. Cartea a fost bazata pe suferintele unui copil. Mi se pare un autor destul de bun. happy