| Geany_Geanina_1994 a întrebat:

Cele / cei care ati citit romanul Fluturi, ce credeti cand se desfasoara actiunea, in ce ani? Si care are fi varsta autoarei? ...incerc sa aflu si nu gasesc nicaieri...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Prin prisma vârstei eram doar o copilă, pentru că aveam numai 19 ani, dar prin prisma experiențelor eram deja o femeie matură, încercată de viață, stăpână pe sine și responsabilă. "
Varsta autoarei nu o stiu, intr-un interviu spunea ca nu conteaza cati ani are, avem varsta pe care o meritam.

2 răspunsuri:
| 94Lucifer94 a răspuns:

Irina Binder, autoarea cărții Fluturi, este o tânără din Brașov care s-a făcut cunoscută datorită blogului ei, Insomnii. Povestea cărții a început chiar pe blogul acesteia, ca mai apoi să se transforme în cele două volume publicate la editura For You.

Așa cum Irina Binder ne spune, cartea se bazează pe o poveste reală, anume povestea ei de viață. Personajul principal, Irina, îi întâlnește pe cei doi cuceritori, Matei și Robert, într-o seară în club.

Asta am găsit pe net. Sper să coincidă

| Geany_Geanina_1994 explică (pentru 94Lucifer94):

Da asa este, dar ma enerveaza faptul ca e asa secretoasa, daca tot a spus atatea chestii intime, ar fi putut spune si ce intereseaza publicul...happy