| アンドリア a întrebat:

Cele mai bune carti psihologice?

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Eu as citi sau reciti un psihiatru extrem de destept, poate cel mai destept pe care l-am cunoscut:C.G. Jung.E psihologie practica si pura. Restul sunt doar prostioare.Si desigur F. M. Dostoievskii, el a scris niste romane, cele mai psihologice posibil. Sunt greu de citit si -ti pot lua mintile. Daca vrei senzatii tari!

6 răspunsuri:
| deadea01 a răspuns:

Mie imi place : "Parametrii psihologiei inverse" este foarte interesanta. Ti-o recomand

| Grimmjow69 a răspuns:

Psihologie Practica (PP)-> "Cartea gesturilor"

| AndrrreaDeea a răspuns:

Prin gaura cheii

| LegionarulRoman a răspuns:

E clar big grinostoievski.El a fost un corifeu al romanului psihologic.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Mie mi se pare corect. Numai ca nu e o carte didactica ci doar practica.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru oprescudorin11):

Da,plus ca abordeaza in multe pasaje pasaje puternic religioase. Ai mai putea citi Freud daca vrei.Eu am citit un pic, dar cum nu am fost de acord cu el in multe privinte(ca si altii mai avansati ca mine).