| anonim_4396 a întrebat:

Ceva recomandări de cărti 'absurde'?
Se exclude Kafka, Ionesco, Beckett, Camus.

36 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Și mi-a plăcut multlaughing, a fost printre cele mai bune cărți citite în ultimul timp, deși scrie la persoana întâi, are ceva din stilul lui Dostoievski, cu personajele lui îl asemăn pe Pontus, dar mi-e bizară obsesia pentru '1848', nu am deslușit-o.laughing O să caut Rodul pământului, dar, în română, văd că nu e pe nicăieri.

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă bucuuuur laughing. Nu am citit Rodul pământului, dar am găsit-o la un anticariat cu 125 de lei... ce naiba?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Mai bine fac un efort și o citesc în englezălaughing

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Am găsit PDF-ul în română. Dă-mi un mail.
Mamă, câte pagini are...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Mail...thinking nu mai bine lași linkul de unde l-ai găsit?laughing

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ți-ar merge link-ul că l-am luat de pe un grup secret de pe Facebook sad