| anonim_4396 a întrebat:

as dori si eu cateva recomandari de carti in care protagonistii sa fie medici, ceva asemanator cu "Albert Camus - Ciuma" sau "Erich Maria Remarque - Arcul de triumf". Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Spitalul Municipal vol. 1 si 2 -Barbara Harrison
Citadela-A.J.Cronin
Torente-Marie Anne Desmares (6 volume, o carte foarte buna, mi-a placut cel mai mult)

| Roronoa a răspuns (pentru anad):

N-am citit nimic de aici, multumesc frumos

8 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

"Vraciul. Profesorul Wilzcur''-Tadeusz Dolega-Mostowicz
''Arta conversatiei''-Ileana Vulpescu

| Roronoa a răspuns (pentru Cameliapantiru):

Multumesc, le-am citit si pe astea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vraciul. Profesorul Wilczur, Am iubit patimirea, Maini inzestrate. Cam atata stiu eu happy

| Roronoa a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos, si mie mi-a placut mult, am citit ambele parti pe nerasuflate in 3 zile happy

| Furti a răspuns:

Ai putea incerca "Maini inzestrate" de Ben Carson, vezi ca pe la inceput incepi cu copilaria protagonistului.

| Roronoa a răspuns (pentru Furti):

Ok, am notat-o si pe asta. multumesc mult

| anonyymuusss a răspuns:

Dragostea in vremea holerei- Gabriel Marcia Marquez