| anonim_4396 a întrebat:

Cine a citit cartea "Vampirii din Morganville". Imi puteti spune daca e buna cartea vreau sa o citesc.

Răspuns Câştigător
| Aramyx a răspuns:

E tare cartea mie imi plac cartile astea fantasy gen,, stapanul dinozaurilor" sti chesti din astea merita sa o citesti. Uite un fel de rezumat

Adolescenta Claire Danvers, trimisă de părinții ei pentru studii in orașul Morganville din Texas ( Claire având 16 ani, iar parinții necrezând-o îndeajuns de matură pentru a merge la o școala de prestigiu, ea fiind și foarte inteligentă) trebuie să se mute din cămin din cauza unui conflict cu fata bogată (in acelasi timp fiica primarului) a campusului. Se mută în Casa de Sticlă — numele primului volum —, unde începe aventura. Claire are parte de multe peripeții alături de prietenii săi Shane, Michael și Eve. Claire trăiește cu toate că viața îi este in pericol, o poveste de dragoste. Orașul Morganville, este unul extrem de sinistru și nu știi la ce să te aștepți de la locuitorii acestuia.

3 răspunsuri:
| Prose15 a răspuns:

Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o carte buna pentru adolescenti.