| Ghost963 a întrebat:

Cititul unei carti odata la o saptamana sau doua ii mult?

Răspuns Câştigător
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Nu prea inseamna ca ai citit mult dar depinde si cate pagini are cartea. Daca citesti o carte de 250-350 pagini atunci inseamna ca ai citit mult (cat de cat).
Daca citesti o carte care are atâtea pagini o data la vreo săptămână doua este multicel.Dar mai bine citesti una din asta o data la o săptămână.

Funda?

4 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Daca citesti o carte pe spatmana esti tare. Serios. Nu ca e mult, unii citesc si 3, dar te va ajuta enorm.

| wolder a răspuns:

Nu este deloc mult. eu recomand min 50 de pagini pe zi. depinde si cat de mica sau mare este cartea ca daca citesti o carte de 200 de pg in 2 saptamani e cam mult timp. depinde si de activitatile pe care le mai faci in acele zile'

iti las aici o lista cu ce sa citesti poate te ajuta:

www.jurnalbizar.wordpress.com/2015/03/22/carti-de-citit-intr-o-viata/

www.jurnalbizar.wordpress.com/2015/10/14/carti-de-psihologie/

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Multumesc pentru funda!

| Bibble a răspuns:

Eu citesc in fiecare zi, cand termin o carte incep alta si sa stii ca in timp asta devine o placere. Te relaxeaza si iti dezvolta si vocabularul si inteligenta. E recomandat sa citesti si carti care iti plac tie, nu doar ce iti impune la scoala