| anonim_4396 a întrebat:

Cum e cartea Jane Eyre și de unde o pot lua?

2 răspunsuri:
| QuelQui a răspuns:

Jane Eyre, a scriitoarei Charlotte Brontë, este remarcabila.
O gasesti in librarii sau la biblioteca.

| WangLouis a răspuns:

Este o carte superba. Daca te apuci de ea, n-ai cum sa-i mai dai drumul. Are de toate...e si multa drama, dar care se imbina perfect cu dragostea dintre cei doi indragostiti, dar care putin reticenti ajung sa si-o recnoasca, momentul fiid unul epic. Si nu numai, sunt multe detalii care te pun pe ganduri si nu te lasa sa pleci de langa carte pana nu o termini. Mi-e mi-a placut mult si de aceea o si recomand cu toata inima.